Założyciele

Pomysł założenia Akademii zrodził się z potrzeby promocji i edukacji odpowiedzialnej komunikacji korporacyjnej. Założyciele IPAA, wywodząc się z grona CEC GROUP, skompletowali doskonały zespół wykładowców i wsparli swoją merytoryczną wiedzą projekt programu Akademii. Fundamentem działania Akademii jest nadrzędny cel edukacji obecnych i przyszłych pokoleń specjalistów PA.

Michał Leksiński

COO, CEC Group

Michał pełni funkcję Chief Operations Officer w CEC Group. Jest odpowiedzialny za zarządzanie bieżacymi procesami firmy. Dodatkowo wspiera kreację strategii komunikacyjnych oraz projektów PA działaniami public relations i rozwiązywaniem kryzysów wizerunkowych. Pracował dla klientów z niemal wszystkich sektorów. Doświadczenie zdobywał między innymi w sektorach: cyfrowym, transportowym, FMCG, awiacji, farmaceutyce i logistyce.

Wcześniej w CEC zarządzał dziełem Communications, stworzył również i zarządzał działem komunikacji Krajowej Rady Notarialnej, gdzie był odpowiedzialny zarówno za kontakty z mediami, jak i sprawy regulacyjne. Pracował na wyższym szczeblu przy pięciu kampaniach wyborczych dla partii Platformy Obywatelskiej i prowadził liczne projekty szkoleniowe oraz komunikacyjne w organizacjach pozarządowych.

Jest absolwentem marketingu politycznego i komunikacji medialnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz absolwentem pięciu kierunków studiów podyplomowych z psychologii i wywiadu gospodarczego (SWPS, Collegium Civitas, Akademia Leona Koźmińskiego). Jest trenerem w dziedzinie komunikacji interpersonalnej. Obecnie jest wykładowcą Collegium Civitas, gdzie prowadzi zajęcia ze sztuki narracji oraz wykładowcą Szkoły Głównej Handlowej na przedmiocie „Public Affairs”.

Autor książki „Projekt: Ekspedycja”, w której przybliża świat sportów ekstremalnych i sponsoringu korporacyjnego. Fan wspinaczki wysokogórskiej. Obecnie na etapie realizacji projektu Korony Ziemi (zdobycia najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów).

Michał Koczalski

Managing Partner, CEC Group

Michał Koczalski jest Managing Partnerem w warszawskim biurze CEC. Zajmuje się doradztwem, tworzeniem i realizacją strategii public affairs, szczególnie w sektorze energetycznym i ochrony środowiska.

Doświadczenie zdobywał w Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) jako rzecznik prasowy, odpowiedzialny za relacje z mediami i rozwój nowych kanałów komunikacji. Wśród jego projektów w ANR było m.in. wdrożenie strategii brandingu korporacyjnego i mechanizmów promocji gruntów inwestycyjnych.

Absolwent Wydziału Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, ze specjalizacją w kwestiach kulturowych krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Absolwent programu London School of Public Relations przy Związku Firm Public Relations, Szkoły Liderów i Aspen Institute dla młodych liderów.

Michał jest także współprzewodniczącym Energy & Environment Committee Amcham w Polsce, a także założycielem i wiceprezydentem Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.

Michał od wielu lat działa w zakresie wspierania inicjatyw kulturalnych, biznesowych i politycznych w Szczecinie oraz promocji województwa zachodniopomorskiego.

Marek Matraszek

Chairman, CEC Group

Marek Matraszek urodził się w Wielkiej Brytanii i studiował w Magdalen College w Oksfordzie, gdzie ukończył studia z filozofii, nauk politycznych i ekonomii w 1984 roku. Po roku wykładów w Polsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim powrócił do Oksfordu, aby uzyskać tytuł magistra na kierunku studiów rosyjskich i środkowoeuropejskich w 1987 roku.

Przyjechał do Polski w 1990 r. jako niezależny konsultant ds. polityki i blisko współpracował zarówno z brytyjską Partią Konwerwatywną jak i amerykańską Partią Republikańską, wspierając ich w działaniach wdrażanych w Europie Centralnej. W 1992 r. został wybrany do reprezentacji Fundacji Margaret Thatcher w regionie i kontynuował aktywne dziennikarstwo polityczne i pracę w think-tankach w Europie Centralnej.

Na początku lat 90. założył CEC, pierwszą butikową agencję konsultingową w obszarze public affairs w regionie i kierował rozwojem warszawskiego biura.

Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu programów komunikacji strategicznych i kampanii lobbingowych dla amerykańskich, brytyjskich i europejskich koncernów w Polsce, doradzając również w zakresie ich strategii politycznych w skali regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz Unii Europejskiej. Ma szczególne doświadczenie w dziedzinie obronności, lotnictwa i energetyki.

Jest również autorem wielu publikacji dotyczących Polski oraz spraw międzynarodowych oraz częstym komentatorem polskiej polityki dla BBC, CNN, CNBC i telewizji Al-Jazeera.